BUL

İstanbul'da denize girilebilecek yerler

Tatil için İstanbul dışına çıkabilecek uzun süreli vakit bulamıyorsanız, sıcak havalarda İstanbul plajlarını doldurmaya ne dersiniz? Ege ve Akdeniz kıyılarındaki serinliği hissedebileceğiniz İstanbul plajlarını listeledik.

1-Burç Beach

Kilyos'un incisi diyebileceğimiz Burç Beach, İstanbul'un kuzey sahilinde yer alıyor. Boğaziçi Üniversitesi tesisi olarak yapılan bu plaj, gününüzün dolu dolu geçmesi için her türlü aktiviteyi sizlere sunuyor. 2 kilometrelik bir kumsala sahip olan yerde, plaj sporları, su sporları, ahşap güneşlenme alanları, şezlong ve şemsiyeler yer alıyor. Tabii bir de 600 araçlık otoparkı ve 150 kişilik cafesini de mutlaka ekleyelim. Güneş batarken düzenlenen beach partilere katılabilir, spor ve müziğin sahildeki merkezinde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Her gün saat 09.00-21.30 arası açıktır. Burç Beach yol tarifi için tıklayın.

Burç Beach

2-Baykuş Plajı

1 kilometrelik harika kumsal bir sahile ev sahipliği yapan Baykuş Plajı, Kilyos'ta bulunuyor. Nezih ortamı ile sizleri ağırlayan plaj, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi'nin Kısırkaya'da bulunan Araştırma Merkezi'nin sahil kısmında yer alıyor. Kamp hayatının zevkini yaşayabileceğiniz bu güzel alan, gürültüden uzakta, huzuru sizlere sunuyor. Her gün saat 09.00-21.30 arası açıktır. Baykuş Plajı yol tarifi için tıklayın.

Baykuş Plajı

3-Yörük Ali Tesisleri

Büyükada'da bulunan Yörük Ali Tesisleri, kumsalda güneşlenebileceğiniz, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sıcakta serinleyebileceğiniz bir alana sahip. Bu tesis içerisinde haftalık, günlük ya da oda kiralayabiliyorsunuz. Motelde kalacaksanız, plaj girişinden ücretsiz faydalanabileceksiniz. Sıcak su, uygu yayını, banyo, mini bar ve balkonun yer aldığı odalar, deniz kenarında bulunuyor. 0-7 yaş ücretsiz olan plaj, kuşların cıvıltıları eşliğinde sizleri bekliyor.

Yörük Ali Tesisleri

4-Nakibey Plajı

Büyükada'nın en sevilen plajlarından olan Nakibey Plajı'na, ada vapuruna atlayıp ulaşabilirsiniz. 1984'ten beri konuklarını ağırlayan tesis, bekar erkekleri içeri almamasıyla ünlü. Boy seviyesine kadar kumlu bir denize sahip olan plaj, ilkyardım ve ambulans hizmeti de sağlıyor. Eğlenceli vakit geçirebileceğiniz, gürültüden uzakta, sakin bir tatil yapabileceğiniz plaj, 08.00-20.00 arası hizmet vermektedir.

Nakibey Plaji

5-Poyrazköy Kadınlar Plajı

Yalnızca bayan personel tarafından hizmet veren bayanlara özel plaj, 0-6 yaş arası çocuklara ücretsiz hizmet veriyor. Sıcaklarda evinize hapsolmak istemiyorsanız, uzağa gitmenize gerek yok. Beykoz ilçesinde bulunan Poyrazköy Kadınlar Plajına giderseniz şezlong ve şemsiye kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Dalgası olmayan denizi ve harika kumsalı ile aileniz ve sizin için ideal bir tercih olabilir.

Poıyrazköy Kadınlar Plajı

6-Suma Beach

Kilyos Gümüşdere'de bulunan Suma Beach, altın sarısı kumsalı, 300 metre uzunluğundaki plajı ve 1400 metre kare üzerine kurulan restoranı ile sizleri bekliyor. Ayrıca burada bulunan piknik alanlarından faydalanabilir, ağaçlar arasına kurulan hamakları kullanabilir, güneşlenme terasında güneşlenebilirsiniz. Doğal renklerin iç içe olduğu mekanda, İstanbul'dan uzaklaşıp, derin bir nefes alabilirsiniz. Soyunma kabinleri, duş hizmeti ve ücretsi otoparkından faydalanabileceğiniz plajda, ATV turlarına katılabilir ve su sporları yapabilirsiniz. Suma Beach yol tarifi için tıklayın.

Suma Beach

Yazıyı Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500