BUL
Ege Ekspresi Gezi Rotası

Ege Ekspresi Gezi Rotası

1 May 2024
Pamukkale Ekspresi Gezi Rotası

Pamukkale Ekspresi Gezi Rotası

27 Nis 2024
Manisa'da Gezilecek Yerler

Manisa'da Gezilecek Yerler

27 Şub 2024

Burdur'da Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 4 Şub 2024

Akdeniz bölgesinde bulunan, ziyaretçilerini tarihi ve doğal güzellikleriyle karşılayan Burdur ili, göller bölgesi olarak da anılmaktadır. Köklü bir geçmişe sahip olan Burdur ili, birçok beyliğe ev sahipliği yapmıştır, daha sonra Yıldırım Beyazıt tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır.  Anıldığı isimden de anlaşılacağı üzere bünyesinde birçok göl ve akarsu bulunduran Burdur ili, doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra kendine özgü mutfağı ile de oldukça ilgi çekicidir. Siz de burayı ziyaret ederek Burdur ilinin tarihi hakkında fikir sahibi olabilir, burada doğal gezintiler yapabilir, Burdur mutfağını deneyimleyebilirsiniz.

Daha çok oku

Kırıkkale'de Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 4 Şub 2024

İç Anadolu bölgesinde yer alan, Kırıkkale şehri, tarihi ve doğal güzellikleriyle her yıl ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Geçmişte burada yaşamış olan, Hititler, Frigyalılar, Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar gibi büyük medeniyetlerin izleri, Kırıkkale şehrinin her köşesinde hissedilebilir ve sizi tarihsel bir yolculuğa çıkarabilir. Bu tür tarihi güzelliklerinin yanı sıra, doğal güzellikleriyle de büyüleyici olan Kırıkkale şehri, birçok ormanlık alanlara, göllere ve doğa sporlarına ev sahipliği yapmaktadır. Siz de bu şehri ziyaret ederek hem geçmişe doğru bir yolculuk yapabilir hem de doğa gezilerine çıkabilirsiniz. Burayı ziyaret ettiğinizde bu şehrin yöresel lezzetlerini de tatmayı unutmayarak yolculuğunuza renk katın.

Daha çok oku

Isparta'da Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 26 Oca 2024

Yerleşme tarihi Eskitaş(Paleolitik) dönemlerine kadar dayanan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Isparta, Kuzey Akdeniz’de göller bölgesinde yer alan ilimizdir. Hem tarihin derinliklerinden getirdiği güzellikleriyle hem de doğal güzellikleriyle ziyaretçilerine keyifli anlar vaadetmektedir.

Daha çok oku

İzmit'te Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 25 Oca 2024

Türkiye’nin Kocaeli ilinin merkez ilçesi olan İzmit, geçmişten bugüne birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu yüzden, ev sahipliği yaptığı medeniyetlere ait tarihi ve kültürel değerleri bünyesinde taşımaktadır. Tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzelliklere de sahip olan İzmit, ziyaretçilerine keyifli bir deneyim sunar.

Daha çok oku

Mersin'de Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 15 Kas 2023

Mersin şehri, Türkiye'nin Akdeniz Bölgesi'nde yer alan ve Türkiye'nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan bir şehirdir. Tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Mersin şehri, antik dönemdeki ismiyle "Zephyrium" olan bir yerleşim yeri olarak da bilinir. Şehir, Akdeniz'in sıcak iklimi, güzel plajları ve tarihi zenginlikleriyle ünlüdür. Mersin’i ziyaret ettiğinizde tarihi ve doğal birçok güzelliği gezebilir, ailenizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca Mersin'in mutfağı da oldukça zebgib ve dolgundur. Bu mutfak özellikle Akdeniz mutfağına özgü lezzetleriyle dikkat çeker. Şehir, turistik cazibesi, tarihi kalıntıları ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilere çeşitli deneyimler sunar. Bu deneyimleri yaşamak için de mutlaka Mersin’i ziyaret etmelisiniz.

Daha çok oku

Malatya'da Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 3 Kas 2023

Malatya, Doğu Anadolu Bölgesi'nin batısında, doğu-batı ve kuzey-güney doğrultusunda uzanan yolların kavşağında bulunan, ilk yerleşim tarihinin M.Ö. 6000 yıllarına dayanan, Orta Asya, Orta Doğu ve Mezopotamya’dan gelen ticarî yolların kesişmesi ve batıya geçit veren bir konumda bulunması nedeniyle, tarihin her döneminde önemli bir yerleşim merkezi olmuştur. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihi güzellikleriyle, yeşil doğasıyla ve kayısısıyla meşhur olan Malatya ilimiz, Doğu Anadolu Bölgesinin turistik yerlerinden biri haline gelmiştir.

Daha çok oku

Aydın'da Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 23 Eki 2023

Türkiye'nin Ege bölgesinde yer alan Aydın, tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir bölge olarak bünyesinde birçok kültürel mirası ve doğal güzelliği bulundurmaktadır. Bu medeniyetlere bakıldığında, Antik çağda Afrodisias, Milet, Didyma, Nysa, Priene ve Magnesia gibi önde gelen kentlere ev sahipliği yaptığı görülmektedir. Tarihsel olarak, Aydın, M.Ö. 2500 yılında Hititler döneminde önem kazanmış, ardından 8. yüzyılda Lydia Krallığı zamanında en parlak dönemini yaşamıştır. Ayrıca, Selçuklu Hanedanı döneminde Türk uygarlığının kültürel mirası ve mimari eserleriyle zenginleştirilmiştir. Günümüzde ise Ege bölgesinin önemli turistik merkezlerinden biri olmaktadır.

Daha çok oku

Yozgat'ta Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 13 Eki 2023

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat, eskiden Bozok adıyla da bilinen bir ilimizdir. Tarihi İpek Yolu güzergahında yer alan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan Yozgat şehri, birçok tarihi yapıyı ve müzeyi bünyesinde bulundurmaktadır. Yozgat, tarihi ve kültürel değerler bakımından oldukça zengin olmanın yanı sıra doğal güzellikleriyle de her zaman dikkat çekmektedir. Başta yaylaları, dağları, ormanları olmak üzere birçok doğal güzelliğiyle ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatmaktadır. Yozgat’ı ziyaret ettiğinizde tarihin bıraktığı izleri gözlemleyip gezebilir, Yozgat’ın doğal güzellikleriyle sakince dinlenebilirsiniz. Ayrıca Yozgat şehrine gidildiğinde mutlaka Yozgat’ın çeşit çeşit yöresel lezzetlerini de denenmelidir,

Daha çok oku

Sivas'ta Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 9 Eyl 2023

Farklı kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış Türkiye’nin İç Anadolu bölgesinde yer alan ve büyük bir yüzölçümüne sahip olan Sivas Şehri, doğal güzelliği, tarihi yerleşkeleri ve temiz havası ile turistlerin ve yerli halkın ilgi odağı olmaya devam ediyor. Türkiye ve Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan eski adıyla Sebastea veya Sebastia olarakta bilinen Sivas, tarihi mimarisi, dönemi yansıtan yapıtları ve jeolojik kalıntılar ile arkeolojik kazılar sonucunda bulunan tarihi eserler ile evrensel bir değere sahip olmuştur.

Daha çok oku

Samsun'da Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 3 Tem 2023

Karadeniz Bölgesinin ortasında yer alan ve bulunduğu Karadeniz Bölgesinin en kalabalık şehri olan Samsun, birçok doğal güzelliğe ve tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır. Şehir, aynı zamanda 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün bu şehre gelip milli mücadeleyi başlatmasıyla milli mücadelenin simgelerinden biri olmuş ve adını Türkiye Cumhuriyeti tarihi için önemli bir yer yere yazdırmıştır. Bu şehri ziyaret edip hem Millî Mücadele dönemine ait eserleri, hem geçmişten günümüze kadar gelen önemli yapıları, hem de benzersiz güzelliğe ve manzaraya sahip olan sahilini görüp gezebilirsiniz.

Daha çok oku

Akhisar'da Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 19 Nis 2023

Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Manisa şehrine bağlı olan Akhisar ilçesi bünyesinde birçok tarihi ve doğal güzelliği barındırmakta. Burada bilinen ilk yerleşimin Cilalı Taş Devri’ne kadar uzandığı düşünülmektedir. Köklü ve çok eski bir geçmişe sahip olan Akhisar’ı ziyaret ettiğinizde bu geçmişe ait eserleri görebilir, ilçe içinde yapılan şenliklere katılabilir kültür ve sanat merkezlerinde yer alan aktivitelere katılabilirsiniz.

Daha çok oku

Eskişehir'de Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 8 Nis 2023

Son yıllarda Anadolu'nun yıldızı parlayan kenti olan Eskişehir tarihi ve kültürel bir çok gezilecek yer ile ziyaretçilerini bekliyor.

Daha çok oku

Zonguldak'ta Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 26 Mar 2023

Karadeniz’in kıyısında yer alan meşhur limanıyla Türkiye’nin deniz ticareti için önemli bir yere sahip olan Zonguldak ülkenin en yoğun kömür madenlerine de sahip olan şehirdir. Bugüne kadar yapılan çalışmalar sonucunda tarihinin çok eskiye dayandığı bilinen Zonguldak, birçok medeniyetin kalıntılarını ve izlerini de taşımakta. Zonguldak şehri, zengin kültürel hatıralarının yanı sıra zengin bir yemek kültürüne de sahip. Bu şehre gelip Zonguldak şehrinin yöresel lezzetlerini de tadabilirsiniz.

Daha çok oku

Karaman'da Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 14 Mar 2023

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Karaman, adını Karamanoğulları Beyliği’nden alır. Karaman adından önce Lârende olarak da bilinen şehir, önemli ticaret ve kültür merkezlerindendir. Karaman’a karayolu ve demiryolu ile kolay bir şekilde ulaşıp yer altı mağaralarını, müzeleri, ibadet mekanlarını kale gibi birçok tarihi yapıyı ziyaret gezebilirsiniz. Ayrıca Karaman’a geldiğinizde merkezde bulunan ve Karamanlıların buluşma noktası olan saat kulesini de ziyaret edebilirsiniz.

Daha çok oku

Denizli'de Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 24 Şub 2023

Tarih sahnesine içerisinde barındırdığı birbirinden farklı medeniyet ve antik kent ile çıkan Denizli şehri, aynı zamanda doğal güzellikleri ile de merak uyandırmaya devam ediyor.

Daha çok oku

Adana'da Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 29 Oca 2023

Akdeniz’in en kalabalık şehri olma özelliğine sahip Adana, doğal güzellikleri, yöresel lezzetleri, kültürel ve tarihsel alanları ile yerli ve yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettiği şehirlerden birisi olmaya devam etmektedir.

Daha çok oku

Kütahya'da Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 7 Oca 2023

Ege’nin kültür ve turizm merkezlerinden biri olan Kütahya şehri farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Antik dönemdeki adı Kotiaeion (Cotiaeion) olan bu şehre ilk yerleşen medeniyet Friglerdir. Kültürel ve tarihsel bir öneme sahip olan aynı zamanda jeolojik ve arkeolojik kazılara da ev sahipliği yapan Kütahya şehri, doğal güzelliği ve tarihi yapıları ile yerleşik halkın ve turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir.

Daha çok oku

Balıkesir'de Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 15 Ara 2022

Ege ve Marmara kıyılarında yer alan Balıkesir; yemyeşil ormanları, berrak denizleri ve tarihi yapıları ile ziyaretçilere kusursuz bir keşif olanağı sağlıyor.

Daha çok oku

Boğaz Manzaralı İstanbul Tepeleri

Seyahat Rehberi 15 Ara 2022

İstanbul Boğazı'nın eşsiz manzarasını kuş bakışı olarak seyredebileceğiniz tepeleri sizler için listeledik.

Daha çok oku

İstanbul'da en iyi 5 sahur mekanı

Seyahat Rehberi 15 Ara 2022

Ramazan'ın vazgeçilmezi olan sahur sofrasını dışarda kurmak isteyenler için en iyi 5 sahur mekanını sıraladık.

Daha çok oku

İzmir'deki Aqua Parklar

Seyahat Rehberi 4 Ara 2022

Bunaltıcı sıcaklar başladı ama tatile çıkmaya daha çok var. İzmir’in nefes aldırmayan sıcağıyla baş edemeyenler için düşünülmüş aquaparklar da tam bu yüzden şehrin kurtarıcıları sayılıyorlar.

Daha çok oku

İzmir'de en iyi sahur mekanları

Seyahat Rehberi 4 Ara 2022

İzmir her açıdan olduğu gibi Ramazan’da da bir başka oluyor. Gece gündüz ölmeyen ruhuyla bu mübarek ayda bile zorlu yaz günlerini kolaylaştıran bir atmosfere sahip İzmir’de, oruçluyken zaman su gibi akıp geçiyor. Üstelik iftara kadar tok tutacak derecede doyuma ulaştırmayı başaran mekanlardaki menülerle de sahur vaktinde yüzleri güldürüyor. İşte bu sahur mekanlarının en iyilerinden beşi şöyle:

Daha çok oku

İzmir'de köy kahvaltısı mekanları

Seyahat Rehberi 4 Ara 2022

Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp, doğayla iç içe bir gün geçirmek isteyenler için İzmir'in harika köyleri sizi bekliyor.

Daha çok oku

İzmir'in en güzel seyir noktaları

Seyahat Rehberi 4 Ara 2022

Hafta sonu sahil şehrine kaçmak isteyenler için tercih edilebilecek İzmir’in en güzel manzara seyir noktalarını sizler için derledik.

Daha çok oku

İzmir'deki Halk Plajları

Seyahat Rehberi 4 Ara 2022

İzmir ve çevresinde sakin ve huzurlu ve uygun bir tatil yapmak isteyenler için denizi birbirinden temiz olan halk plajlarını listeledik.

Daha çok oku

İzmir'de müze kart geçen yerler

Seyahat Rehberi 4 Ara 2022

İzmir oldukça zengin bir tarihi ve kültürel mirasa sahiptir. Konum olarak pek çok tarihi mirasa ev sahipliği yaptığından Müzekart ile gezilebilecek çok sayıda açık hava müzesine de sahiptir.

Daha çok oku

İstanbul'da hafta sonu keyfi için 7 yer

Seyahat Rehberi 30 Kas 2022

Dünya'nın en güzel şehirlerinden İstanbul'un her bir köşesi keşfedilmeyi bekleyen harikalarla dolu.

Daha çok oku

İstanbul'da buz pateni pistleri

Seyahat Rehberi 12 Şub 2022

İstanbul'un en büyük buz pistlerinde 12 ay boyunca kesintisiz buz pateni keyfi yapabilirsiniz. 7'den 70'e her yaş grubunun eğleneceği pistler buz pateni tutkunlarını bekliyor.

Daha çok oku

İstanbul'da müze kart geçen yerler

Seyahat Rehberi 5 Tem 2021

Zengin kültür ve tarih birikimine sahip olan İstanbul'da müze kartla giriş yapabileceğiniz tarihi eser ve müze sayısı oldukça fazla.

Daha çok oku

Eyüp ve Çevresi Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 8 Kas 2019

İstanbul'un, tarih boyunca pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olması, şehrin kültürel zenginliğini arttırıyor. Geçmiş dönemden günümüze kadar ulaşmayı başarmış tarihi yapılar ve eserler tarihin tozlu sayfalarından günümüze ışık tutuyor. Avrupa Yakası'nda konumlanan Eyüp semti de bu tarihi yapılardan birkaçına ev sahipliği yapıyor.

Daha çok oku

İstanbul'daki en iyi dönerciler

Seyahat Rehberi 20 Eki 2019

Medeniyetler beşiği olan İstanbul pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olup, farklı kültürlerle etkileşime girmiş. Bu etkileşim hayatın her alanında etkilerini gösteriyor.

Daha çok oku

İstanbul'un 3 Mavi Bayraklı Plajı

Seyahat Rehberi 16 Tem 2019

İstanbul’da 3 adet mavi bayraklı plaj bulunuyor. Tüm bu plajlar da Şile ilçesinde yer alıyor. Şile 3 adet mavi bayraklı plajıyla toplamda 10 kilometre uzunluğunda bir kumsal sahile sahip. Yaz tatiline çıkamayanlar veya şehirde hasta sonu uzaklara gitmeden denizin tadını çıkarmak isteyen kişiler için İstanbul’da nerede temiz deniz var sorusunun cevabını sizler için derledik

Daha çok oku

İstanbul'daki Antika Pazarları

Seyahat Rehberi 3 May 2019

Günümüzde diğer değişen pek çok şey gibi alışveriş alışkanlıkları da değişti. Alışveriş merkezlerini gezmeye ve internet üzerinden alışveriş yapan kişilere alternatif olarak yıllardan beri süregelen antika pazarları geleneğini yeniden yaşamak isteyenler için İstanbul’un farklı semtlerinde yer alan dört adet antika pazarını sizler için derledik.

Daha çok oku

İstanbul'da Bir Nefes:Parklar

Seyahat Rehberi 1 May 2019

Bu ay lale festivaline de sahne olacak İstanbul parkları, rengarenk çiçekleri ve ilham veren manzaralarıyla konuklarını ağırlıyor.

Daha çok oku

Fatih Lezzet Noktaları

Seyahat Rehberi 19 Oca 2019

Tarihi Yarımada'nın içinde bulunduğu Fatih ilçesinde gezmekten acıktığınızda lezzet keşfine çıkmak isteyenler için en iyi 4 mekanı sizler için derledik

Daha çok oku

İstanbul'daki En İyi Kanatçılar

Seyahat Rehberi 7 Oca 2019

Beyaz et çeşitleri arasında sizin de favoriniz kanat ise ve farklı soslarla harmanlanmasına bayılıyorsanız İstanbul'da kanat işini hakkıyla yapanların listesini sizler için çıkardık.

Daha çok oku

İstanbul'da en ucuz outlet alışveriş merkezleri

Seyahat Rehberi 24 Ara 2018

İstanbul'da bulunan fabrika satış ve seri sonu ürünlerinin satıldığı en ucuz outlet alışveriş merkezlerini sıraladık. İşte hesaplı alışverişin adresleri...

Daha çok oku

İstanbul'daki Millet Bahçeleri

Seyahat Rehberi 24 Kas 2018

İstanbul’a tam tamına 1,5 milyon metrekarelik yeşil alan kazandıracak 5 tane millet bahçesinin açılışı Hoşdere, Kayaşehir, Baruthane, Çırpıcı Millet Bahçeleri ve Başakşehir’de gerçekleşti. “100 Günlük Eylem Planı” içerisinde yer alan millet bahçeleri projesinin ilk 5 tanesi hayata geçirildi ve İstanbul’un beş farklı semtinde ziyaretçiye açıldı.

Daha çok oku

İstanbul Havalimanı'na Gidecek Otobüs Hatları Belli Oldu

Seyahat Rehberi 1 Kas 2018

İstanbul’un yeni havalimanı hizmete girdi. İki ay boyunca havalimanına toplu taşıma araçları %50 indirimli hizmet verecek. Aynı zamanda dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı’na gidecek otobüs hatları da belli oldu.

Daha çok oku

İstanbul'un en iyi 3 pidecisi

Seyahat Rehberi 29 Eyl 2018

Adım attığınız her noktasından farklı lezzetler çıkan İstanbul’da ağız sulandıran tatlar keşfetmek istiyorsanız sizi bu şehrin en iyi pide restoranlarına yönlendirebiliriz.

Daha çok oku

İstanbul'daki Lunaparklar ve Tema Parklar

Seyahat Rehberi 18 Eyl 2018

İstanbul'da bulunan çocuğunuzla veya kendiniz ziyaret edebileceğiniz, sizi çocukluğunuza döndürürken adrenalinizi yükseltecek lunapark ve tema parkları listeledik.

Daha çok oku

Fener ve Balat Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 10 Eyl 2018

Cibali’den Fener’e; Balat’tan Ayvansaray’a uzanan muhteşem bir gezi planı için tek yapmanız gereken, 1 – 2 gününüzü ayırmak ve ve ve en güzelinden bir fotoğraf makinesi edinmek.

Daha çok oku

İstanbul'da denize girilebilecek yerler

Seyahat Rehberi 11 Haz 2018

Tatil için İstanbul dışına çıkabilecek uzun süreli vakit bulamıyorsanız, sıcak havalarda İstanbul plajlarını doldurmaya ne dersiniz? Ege ve Akdeniz kıyılarındaki serinliği hissedebileceğiniz İstanbul plajlarını listeledik.

Daha çok oku

İstanbul'daki Hayvanat ve Botanik Bahçeleri

Seyahat Rehberi 3 Haz 2018

Yeşil bir alan içerisinde, hem piknik yapmak hem doğayı tanımak hem de birbirinden neşeli hayvanlarla eğlenceli vakit geçirmek için, İstanbul'da bulunan botanik ve hayvanat bahçelerini ziyaret etmeye ne dersiniz?

Daha çok oku

Beykoz'da Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 27 May 2018

İstanbul'da mavi ve yeşil alanları bir arada görebileceğiniz yerler azınlıkta. Şehrin akciğeri olarak bilinen Beykoz, yeşil ve maviyi birlikte bulabileceğiniz alanlardan. Tarihsel kültürü ve zengin doğasıyla sevilen semte adım atarsanız, gezecek harika yerler bulabilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız liste:

Daha çok oku

Sarıyer'de Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 27 May 2018

İstanbul'un Avrupa yakasında yer alan Sarıyer, sayısız tarihi değerleri bünyesinde barındırıyor. Bunun yanı sıra doğasının doğal güzelliğini de göz önünde tutan ilçe, kente gelen turistlerin en çok ziyaret ettiği noktaların başında geliyor. İstanbul'un muhteşem boğaz manzarası eşliğinde, keyif veren gezintiler yapabilirsiniz. Size önerebileceğimiz noktalar:

Daha çok oku

İstanbul'daki Koşu Parkurları

Seyahat Rehberi 3 Nis 2018

Günün belli bir saatini açık hava koşularıyla değerlendirmek, sağlıklı yaşam konusunda son derece verimli bir etkinlik. Şehrin gürültü ve yoğunluğundan uzaklaşmak için çoğu zaman, beton binalarda kurulan spor salonlarında vakit harcamak zorunda kalıyoruz. Bir sabah koşusu yapmak için faydalanabileceğiniz güzel yerler olduğunu unutmayın.

Daha çok oku

İstanbul'da deniz manzaralı her cebe uygun sosyal tesisler

Seyahat Rehberi 28 Oca 2018

İstanbul'u eşsiz manzara eşliğinde keşfetmeye ne dersiniz? Nefes kesici manzarasıyla ve makul fiyatlarıyla özellikle hafta sonları İstanbulluların akın ettiği sosyal tesisleri sizin için listeledik.

Daha çok oku

İstanbul'da Çocuklarla Sömestr Tatilinde Gidilecek Yerler

Seyahat Rehberi 27 Oca 2018

Sömestr tatilinde çocuklarınızla birlikte nereye gideceğinizi düşünüyorsanız, İstanbul etkinliklerini sizler için hazırladık. Çocuklarınıza karne hediyesi olarak pek çok mekanı tercih edebilirsiniz. İstanbul'da sömestr tatilinde çocuklarla hem ailecek keyifli vakit geçirebileceğiniz hem de eğlenebileceğiniz yerler:

Daha çok oku

İstanbul'daki Aqua Parklar

Seyahat Rehberi 13 Ağu 2017

Yaz aylarında serinlemek için çok uzaklara gitmenize gerek yok. İstanbul'daki aqua parklar size, heyecan dolu aktiviteler ve eğlence sunmaya hazır! Kaydıraklı havuzlar, rafting ve bot gibi pek çok su sporunun yapıldığı aqua parkları sizler için araştırdık.

Daha çok oku

Ankara'da müze kart geçen yerler

Seyahat Rehberi 5 May 2017

Zengin bir tarihi ve kültürel mirasa sahip olan Başkent Ankara Müze Kart sahiplerine bir çok müzeye giriş imkanı sağlıyor.

Daha çok oku

İstanbul'un tarihi ve çok tercih edilen kütüphaneleri

Seyahat Rehberi 3 Nis 2017

Medeniyetlerin beşiği olan İstanbul'da araştırmak, okumak, farklı dünyaları keşfetmek isteyenler için birbirinden müthiş kütüphaneler bulunuyor.

Daha çok oku

Bursa'da Gezilecek Yerler

Seyahat Rehberi 26 Mar 2017

Yüzlerce yıllık tarihi ve doğal güzellikleri bünyesinde barındıran Bursa, gezmek için birbirinden güzel alanlara sahip. Her köşesinde ziyaretçilerini bambaşka güzellikler ile karşılayan Bursa'nın kültürel değerlerine yakından şahit olunca, ona daha da bağlanacaksınız.

Daha çok oku

İstanbul'da doğa ile iç içe kahvaltı mekanları

Seyahat Rehberi 11 Mar 2017

İstanbul'da doğa ile iç içe, manzara eşliğinde, temiz havasıyla iştahınızı daha da açacak kahvaltı mekanlarını sizler için sıraladık.

Daha çok oku

500T ile gezilecek yerler

Seyahat Rehberi 4 Mar 2017

İstanbul'un en uzun rotasıyla, her daim kalabalıklığıyla meşhur hattı olan 500T aslında yolcularına bir İstanbul turu sunuyor. Bu hat üzerinde olan gezilecek yerleri sizin için sıraladık.

Daha çok oku

İstanbul'daki Akvaryumlar

Seyahat Rehberi 18 Şub 2017

Dünya denizlerinde yaşayan bir çok balık çeşitlerini içinde barındıran İstanbul'daki akvaryumlar İstanbullulara mavi dünyanın kapılarını açıyor.

Daha çok oku