BUL

Kapalıçarşı Nerede, Nasıl Gidilir

Kapalıçarşı

Kapalıçarşı İstanbul'un Fatih ilçesinde Beyazıt semtinde bulunmaktadır. 

Anadolu yakasından gelecekler için;

  • Kadıköy'den Eminönü yönüne giden vapurlarla karşıya geçtikten sonra iskelenin karşısında bulunan Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Beyazıt-Kapalıçarşı durağında inerek Kapalıçarşı'ya ulaşabilrsiniz.

            vapurokt1


  • Üsküdar'dan Marmaray ile Sirkeci durağında indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvay hattına aktarma yaparak tramvayın Beyazıt-Kapalıçarşı durağında indiğinizde Kapalıçarşı'ya ulaşabilirsiniz.

           marmarayokt1


  • Ümraniye'den Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Üsküdar son durakta indikten sonra Marmaraya aktarma yapınız. Marmaray ile Sirkeci durağında indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvay hattına aktarma yaparak tramvayın Beyazıt-Kapalıçarşı durağında indiğinizde Kapalıçarşı'ya ulaşabilirsiniz.

            m5okmarmarayokt1


  • Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuyla Ayrılıkçeşmesi istasyonunda inerek Marmaraya aktarma yapınız. Marmaray ile Sirkeci durağında indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvay hattına aktarma yaparak tramvayın Beyazıt-Kapalıçarşı durağıda indiğinizde Kapalıçarşı'ya ulaşabilirsiniz.

            m4okmarmarayokt1


  • Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan E3'e binerek 4.Levent Metro son durağında indikten sonra Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapınız. Metronun Vezneciler istasyonunda indiğinizde 2 dakikalık bir yürüyüş ile Kapalıçarşı'ya ulaşabilirsiniz.

            E3okm2

Avrupa yakasından gelenler için

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir metrobüs istasyonundan Metrobüs ile Cevizlibağ durağında inerek Kabataş-Bağcılar tramvay hattına aktarma yapınız. Tramvay ile Beyazıt-Kapalıçarşı durağında indiğinizde Kapalıçarşı'ya ulaşabilirsiniz.

           metrobusokt1


  • Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattına binerek Beyazıt-Kapalıçarşı durağında inerek Kapalıçarşı'ya ulaşabilirsiniz.

           t1


  • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız  Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Zeytinburnu durağında inerek Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapınız. Tramvay ile Beyazıt-Kapalıçarşı durağında indiğinizde Kapalıçarşı'ya ulaşabilirsiniz.

            m1aokt1


  • Taksim'den Yenikapı-Hacıosman metrosuna binerek Vezneciler durağında indiğinizde 2 dakikalık bir yürüyüş ile Kapalıçarşı'ya ulaşabilirsiniz.

            m2            

Kapalıçarşı İletişim Bilgileri

Beyazıt Mahallesi Fatih/İstanbul

0 212 519 12 48

Kapalıçarşı Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Tarif Yorumları

Ayhan Sönmez 14/07/2021
Düğün alışverişi için Kapalıçarşı'ya gideceğiz ama İstanbullu olmadığımız için yol tarifine buradan baktık. Daha önce birkaç sefer araştırma yaptığımız siteler bizi yanıltmıştı. Ama bu tarifle kısa yolsan ulaştık.
1712979573