BUL

Hz. Yuşa Türbesi Nerede, Nasıl Gidilir

Yuşa Türbesi

Hz.Yuşa Türbesi İstanbul'un Beykoz ilçesine bağlı olan Anadolu Kavağı'nda bulunmaktadır.

Anadolu yakasından gelenler için

  • Kadıköy'den 15BK numaralı otobüse binerek Sedir Sokak durağında ininiz. Buradan karşıya geçerek Kavacık Aktarma Merkezi'nden 15A numaralı otobüse binerek Yuşa Tepesi durağında indiğinizde Hz.Yuşa Türbesi'ne ulaşabilirsiniz.

            15BKok15A


  • Üsküdar'dan 15F numaralı otobüse binerek Beykoz durağında ininiz. Buradan 15A numaralı otobüse binerek Yuşa Tepesi durağında indiğinizde Hz.Yuşa Türbesi'ne ulaşabilirsiniz.

            15Fok15A


  • Ümraniye'den 11H numaralı otobüse binerek Beykoz durağında ininiz. Buradan 15A numaralı otobüse binerek Yuşa Tepesi durağında indiğinizde Hz.Yuşa Türbesi'ne ulaşabilirsiniz.

            11Hok15A


  • Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla taraflarından geliyorsanız 500T numaralı otobüse binerek Kavacık Köprüsü durağında ininiz. Sağ taraftan yukarıya doğru çıkarak buradaki otobüs durağından 15A numaralı otobüse binerek Yuşa Tepesi durağında indiğinizde Hz.Yuşa Türbesi'ne ulaşabilirsiniz.

            500Tok15A


Avrupa yakasından gelenler için

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir metrobüs istasyonundan Metrobüse binerek Mecidiyeköy'de ininiz. Mecidiyeköy otobüs duraklarından 121B numaralı otobüse binerek son durakta ininiz. Buradan 15A numaralı otobüse binerek Yuşa Tepesi durağında indiğinizde Hz.Yuşa Türbesi'ne ulaşabilirsiniz.

            metrobusok121Bok15A


  • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız Yenikapı-Havalimanı metrosuna binerek Merter'de inip Metrobüse aktarma yapınız. Metrobüsle Mecidiyeköy'de ininiz. Mecidiyeköy otobüs duraklarından 121B numaralı otobüse binerek son durakta ininiz. Buradan 15A numaralı otobüse binerek Yuşa Tepesi durağında indiğinizde Hz.Yuşa Türbesi'ne ulaşabilirsiniz.

            m1aokmetrobusok121Bok15A


  • Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvayına binerek Zeytinburnu durağında inerek Metrobüse aktarma yapınız. Metrobüsle Mecidiyeköy'de ininiz. Mecidiyeköy otobüs duraklarından 121B numaralı otobüse binerek son durakta ininiz. Buradan 15A numaralı otobüse binerek Yuşa Tepesi durağında indiğinizde Hz.Yuşa Türbesi'ne ulaşabilirsiniz.

            t1okmetrobusok121Bok15A


  • Taksim'den Yenikapı-Hacıosman metrosuna binerek Mecidiyeköy-Şişli durağında ininiz. Mecidiyeköy otobüs duraklarından 121B numaralı otobüse binerek son durakta ininiz. Buradan 15A numaralı otobüse binerek Yuşa Tepesi durağında indiğinizde Hz.Yuşa Türbesi'ne ulaşabilirsiniz.

            m2ok121Bok15A

Hz. Yuşa Türbesi İletişim Bilgileri

Anadolu Kavağı, Beykoz/İstanbul

Hz. Yuşa Türbesi Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Tarif Yorumları

Tugba 24/05/2022
Harika her yeri bulabiliyoruz ellerinize emeğinize sağlık

Selman Yılmaz 03/05/2022
Gerçekten çok güzel bir iş yapıyorsunuz istanbul gibi bir yerde çok yardımı dokundu tariflerinizin

Sümeyye Karlı 14/07/2021
Esenyurt'ta oturduğum için bu yol gözümde büyüyordu ama tarif çok anlaşılır gibi görülüyor. Rahat bulabilirsem tarifi yazana da dua ederim :) Şimdiden teşekkürler

Canan Şık 14/07/2021
Beykoza sürekli geliyoruz bir türlü Hz. Yuşa Türbesine çıkamamıştık. Anadolu Kavağından 15A ile kısa zamanda ulaştık.

Mustafa SEVEN 14/07/2021
Güngören Bağcılar Esenler vs tarafından gideceklere daha güzel olabileceğini düşündüğüm bir alternatif öneri; Mecidiyeköy'e giden bir araç bulun :) Mecidiyeköy'den 121A ile BEYKOZ'a, 8.durak olan Kavacık sapağında inin Ordan da 15A ile 35 Durak sonra adrese teslim Böylelikle 3 vasıtaya inmiş olur ve Mecidiyeköy'deki 121A tek bilet. Nasipse ben yarın yolcusuyum, yol gidenindir, usulsüz vusül olmaz ;)
1701521826