Ortalama Ulaşım Maliyeti

Tam: ₺ / İndirimli: ₺

Populer Ulaşım Aracı

Feniküler

En Son Alınan Tarif

1 saat önce

Bugünkü Hava Durumu

21ºC / 32ºC

Ziyaret Edilme Yoğunluğu

2 Kişi/Gün

En Yakın Dolum Noktası

Kübra Büfe

Tekfur Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir

Tekfur Sarayı

Tekfur Sarayı İstanbul Fatih Edirnekapı'da bulunmaktadır.

Anadolu yakasından gelenler için

  • Kadıköy'den Eminönü vapuruna bininiz. Eminönü otobüs duraklarından 31E, 32, 336E, 36KE, 37E numaralı otobüslerden birine binerek Edirnekapı durağında indiğinizde 5 dakikalık bir yürüyüş ile Tekfur Sarayı'na ulaşabilirsiniz.

 vapurok31E/32/336E/36KE/37Eokyürüyüş


  • Üsküdar'dan Eminönü vapuruna bininiz. Eminönü otobüs duraklarından 31E, 32, 336E, 36KE, 37E numaralı otobüslerden birine binerek Edirnekapı durağında indiğinizde Kariye Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

 vapurok31E/32/336E/36KE/37Eokyürüyüş


  • Ümraniye'den Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Altunizade durağında inip Metrobüse aktarma yapınız. Metrobüs ile Edirnekapı durağında inerek üst geçitten sağ taraftan çıkarak 5 dakikalık bir yürüyüş ile Tekfur Sarayı'na ulaşabilirsiniz.

            m5okmetrobusokyürüyüş


  • Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla taraflarından geliyorsanız 500T'ye binerek Edirnekapı Tramvay durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile Tekfur Sarayı'na ulaşabilirsiniz.

           500Tokyürüyüş

Avrupa yakasından gelenler için

  • Beylikdüzü, Büyükçekmece, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir Metrobüs istasyonundan metrobüs ile Edirnekapı durağında inerek üst geçitten sağ taraftan çıkarak 5 dakikalık bir yürüyüş ile Tekfur Sarayı'na ulaşabilirsiniz.

            metrobusokyürüyüş


  • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız Havalimanı-Yenikapı metrosuna binerek Merter'de inip Metrobüse aktarma yapınız. Metrobüs ile Edirnekapı durağında inerek üst geçitten sağ taraftan çıkarak 5 dakikalık bir yürüyüş ile Tekfur Sarayı'na ulaşabilirsiniz.

           m1aokmetrobusokyürüyüş


  • Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Zeytinburnu'nda inerek Metrobüse aktarma yapınız. Metrobüs ile Edirnekapı durağında inerek üst geçitten sağ taraftan çıkarak 5 dakikalık bir yürüyüş ile Tekfur Sarayı'na ulaşabilirsiniz.

            t1okmetrobusokyürüyüş


  • Taksim'den 87 numaralı otobüse binerek Edirnekapı durağında indiğinizde 5 dakikalık bir yürüyüş ile Tekfur Sarayı'na ulaşabilirsiniz.

           87

Tekfur Sarayı Hakkında

Bizans döneminden günümüze ulaşan tek saray olan Tekfur Sarayı Osmanlı zamanında tüm dünyaya çini üreten bir yapıydı.

Tekfur Sarayı Ziyaret Saatleri

- Haftanın her günü 09:00-18:00

Tekfur Sarayı Giriş Ücretleri

- Yetişkin 20 TL, Öğrenci 5 TL

Tekfur Sarayı İletişim Bilgileri

Ayvansaray Mahallesi, Şişhane Caddesi Fatih/İstanbul

0 212 525 61 30

Tekfur Sarayı Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Fatih Hava Durumu

Gün Max Min
Çar 32ºC 21ºC
Per 30ºC 20ºC
Cum 29ºC 20ºC
Tekfur Sarayı konumuna gitmek çok kolay. Tarifimizle Tekfur Sarayı zaman kaybetmeden ulaşırsın. Ayrıca Tekfur Sarayı konumuna giden otobüslerin güncel saatlerini öğrenebilirsin. Bu otobüslerin anlık olarak nerede olduğunu öğrenmek istiyorsan Otobüs Nerede bölümünü kullanabilirsin. Akbilinde bakiyen kalmadıysa ve çevrende akbil dolumu yapacak nokta arıyorsan Akbil Dolum Noktaları kısmından yakınındaki akbil dolum noktalarını bulabilirsin.
1597214727