Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir

Hisart CAnlı Tarih ve Diorama Müzesi

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi İstanbul Şişli'de bulunmaktadır.

Anadolu yakasından gelenler için

  • Kadıköy Söğütlüçeşme'den Metrobüse binerek Çağlayan durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           metrobusarrowwalking


  • Üsküdar'dan Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Altunizade'de inip Metrobüse aktarma yapınız. Metrobüsle Çağlayan  durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           m5okmetrobusarrowwalking


  • Ümraniye'den 522 numaralı otobüse binerek İzzetpaşa durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           522arrowwalking


  • Kartal, Pendik, Maltepe, Tuzla taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Tavşantepe metrosuyla Ünalan istasyonunda inip Metrobüs aktarma yapmalısınız. Metrobüsle Çağlayan  durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

            m4okmetrobusarrowwalking

Avrupa yakasından gelenler için

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir metrobüs durağından Metrobüse binerek Çağlayan durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           metrobusarrowwalking


  • Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Zeytinburnu'nda inerek Metrobüse aktarma yapınız. Metrobüs ile Çağlayan durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

          t1okmetrobusarrowwalking


  • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Merter'de inerek Metrobüse aktarma yapınız. Metrobüsle Çağlayan durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           m1aokmetrobusarrowwalking


  • Taksim'den Taksim metrosuyla Mecidiyeköy-Şişli istasyonunda inerek Metrobüse aktarma yapınız. Metrobüsle Çağlayan durağında indiğinizde inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           m2okmetrobusarrowwalking

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi Hakkında

Roma imparatorluğu, Anadolu Selçuklu Devleti, Osmanlı İmparatorluğu, Kurtuluş Savaşı,1.ve 2.Dünya Savaşı, Körfez Savaşı gibi, dünya tarihine etki eden medeniyet ve olaylara ait askeri ve tarihi eserlerin diorama tekniğiyle sergilendiği ilk müzde olan Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi sizi sıradışı bir deneyime çıkarıyor.

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi Ziyaret Saatleri

- Pazartesi günü kapalı. Salı-Cumartesi: 10:00-18:00, Pazar: 12:00-18:00

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi Ziyaret Ücretleri

-Yetişkin 30 TL. Öğrenci ve Öğretmen 10 TL. Müzkart Plus ücretsiz. 

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi İletişim Bilgileri

Hürriyet Mahallesi Cemil Bengü Caddesi No: 21

Şişliİstanbul

0 212 296 98 04

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500
1652910989