Pelit Çikolata Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir

Pelit Çikolata Müzesi

Pelit Çikolata Müzesi İstanbul Esenyurt'ta bulunmaktadır.

Anadolu yakasından gelenler için

  • Kadıköy Söğütlüçeşme'den 34AS Metrobüs hattına binerek Mecidiyeköy'de ininiz. Buradan mezarlığın oradaki otobüs durağından E-58 numaralı otobüse binerek Esenkent durağında inerek Akbatı AVM'nin arka tarafına yürüdüğünüzde Pelit Çikolata Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           metrobusokE-58


  • Üsküdar'dan Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binip Altunizade durağında inerek metrobüs hattına aktarma yapınız. Metrobüs ile Mecidiyeköy'de ininiz. Buradan mezarlığın oradaki otobüs durağından E-58 numaralı otobüse binerek Esenkent durağında inerek Akbatı AVM'nin arka tarafına yürüdüğünüzde Pelit Çikolata Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           metrom5okmetrobusokE-58


  • Ümraniye'den 522 numaralı otobüse binerek Mecidiyeköy Metrobüs durağında ininiz. Buradan mezarlığın oradaki otobüs durağından E-58 numaralı otobüse binerek Esenkent durağında inerek Akbatı AVM'nin arka tarafına yürüdüğünüzde Pelit Çikolata Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           522okE-58


  • Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla taraflarından geliyorsanız 500T ile Halıcıoğlu-6 durağında inerek E-58 numaralı otobüse aktarma yapınız. Bu otobüsle Esenkent durağında inerek Akbatı AVM'nin arka tarafına yürüdüğünüzde Pelit Çikolata Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           500TokE-58

Avrupa yakasından gelenler için

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi metrobüs istasyonundan Metrobüs ile İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü durağında inerek 142A veya 76D numaralı otobüse aktarma yapınız. Bu otobüsle Esenkent durağında inerek Akbatı AVM'nin arka tarafına yürüdüğünüzde Pelit Çikolata Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           metrobusok142A/76D


  • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Topkapı-Ulubatlı istasyonunda inerek 76E numaralı otobüse aktarma yapınız. Bu otobüsle Esenkent durağında inerek Akbatı AVM'nin arka tarafına yürüdüğünüzde Pelit Çikolata Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           metrom1aok76E


  • Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Zeytinburnu istasyonunda inerek E-5 Avcılar yönündeki Kocatepe otobüs durağından 76D'ye bininiz. Bu otobüsle Esenkent durağında inerek Akbatı AVM'nin arka tarafına yürüdüğünüzde Pelit Çikolata Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           t1okE-58


  • Taksim'den 76E'ye binip Esenkent durağında inerek Akbatı AVM'nin arka tarafına yürüdüğünüzde Pelit Çikolata Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           76E

Pelit Çikolata Müzesi Hakkında

Çikolatadan yapılmış köyler, önemli kişilerin çikolatadan heykelleri ve dünyaca ünlü sanatsal yapıların çikolatadan yapılmış minyatürlerin bulunduğu Pelit Çikolata Müzesi çikolata severleri bekliyor.

Pelit Çikolata Müzesi Ziyaret Saatleri

- Müze hergün 10:00-17:00 arası açıktır.

Pelit Çikolata Müzesi Giriş Ücretleri

- 50 TL. 0-1 yaş ücretsiz

Pelit Çikolata Müzesi İletişim Bilgileri

Koza Mahallesi 1678.Sokak Esenyurt/İstanbul

0 212 411 13 00

Pelit Çikolata Müzesi Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Tarif Yorumları

Asaf Özgün 01/09/2021
Nişanlım tam bir çikolata delisi diyebilirim. Pelit çikolata müzesini geçen ay bir arkadaşımdan duydum. Önümüzdeki haftasonu nişanlımı da alıp İstanbul'a geleceğim. Küçük gezimizde gideceğimiz yerlerden birisi de burası. En kolay ulaşım Taksim'denmiş. Avrupa yakasında olacağımız için iyi denk geldi. Tarifler için teşekkürler.

Musa Kuloğlu 31/07/2021
Eyüp'ten en hızlı bir şekilde nasıl gidebiliriz?
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar, Eyüp'ten Ayvansaray metrobüs durağının olduğu yerdeki belediye otobüs durağından E-58 numaralı otobüse binerek Pelit Çikolata Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

Aynur ok 14/07/2021
4Levete oturuyorum nasıl giderimm
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar 4 Leventten metro ile Mecidiyeköy-Şişli de ininiz. Buradaki otobüs durağından E-58e bininiz. Esenkent durağında indiğinizde Pelit Çikolata Müzesi'ne ulaşabilrsiniz.

Sami Uysal 14/07/2021
Beylikdüzü'nde oturuyorum. Bu müzeye ne zamandır gelmek istiyordum ama fırsat olmadı. Tarifinizle elimi koymuş gibi buldum. Teşekkürler Orayanasilgiderim arkadaşlarıma önereceğim yol ararken kullanın bu siteyi.

Rıza Salimer 14/07/2021
Müzeye çocuklarla birlikte geldik nasıl gidileceğini detaylı şekilde anlatmanız toplu taşımayı kullananlar için iyi olmuş sadece arabayla gidilir dediğimiz yerlere bile artık otobüsle gider olduk bravo valla.

Tugba Oruç 06/08/2019
Merhaba. Profesyonel turist rehberleri için (kokartlı rehber) nasıl bir uygulamanız var.
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar Bu sorularınız için pelit çikolata müzesi müdürlüğü ile şu linkten http://www.pelitcikolatamuzesi.com/iletisim irtibata geçebilirsiniz

pelit 23/07/2019
Merhabalar; Müze giriş ücreti 1 ağustos itibari ile kişi başı 50 tl olup, 1 yaş üzeri herkes ücretlidir. İlgili yazınızda gerekli düzeltmeleri yapmanızı önemle rica ederiz. İlginiz ve alakanız için teşekkürler. İyi günler dilerim.
Orayanasılgiderim.com
Teşekkürler gerekli düzeltme yapıldı.
1652911082