BUL

Süleymaniye Camii Nerede, Nasıl Gidilir

Süleymaniye Camii

Süleymaniye Camii İstanbul'un Fatih ilçesinde Beyazıt semtinde bulunmaktadır. 

Anadolu yakasından gelecekler için;

  • Kadıköy'den Eminönü yönüne giden vapurlarla karşıya geçtikten sonra iskelenin karşısında bulunan Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Beyazıt-Kapalıçarşı durağında inerek Süleymaniye Camii'ne ulaşabilrsiniz.

            vapurokt1


  • Üsküdar'dan Marmaray ile Sirkeci durağında indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvay hattına aktarma yaparak tramvayın Beyazıt-Kapalıçarşı durağında indiğinizde Süleymaniye Camii'ne ulaşabilirsiniz.

           marmarayokt1


  • Ümraniye'den Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Üsküdar son durakta indikten sonra Marmaraya aktarma yapınız. Marmaray ile Sirkeci durağında indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvay hattına aktarma yaparak tramvayın Beyazıt-Kapalıçarşı durağında indiğinizde Süleymaniye Camii'ne ulaşabilirsiniz.

            m5okmarmarayokt1


  • Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuyla Ayrılıkçeşmesi istasyonunda inerek Marmaraya aktarma yapınız. Marmaray ile Sirkeci durağında indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvay hattına aktarma yaparak tramvayın Beyazıt-Kapalıçarşı durağıda indiğinizde Süleymaniye Camii'ne ulaşabilirsiniz.

            m4okmarmarayokt1

Avrupa yakasından gelenler için

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir metrobüs istasyonundan Metrobüs ile Cevizlibağ durağında inerek Kabataş-Bağcılar tramvay hattına aktarma yapınız. Tramvay ile Beyazıt-Kapalıçarşı durağında indiğinizde Süleymaniye Camii'ne ulaşabilirsiniz.

           metrobusokt1


  • Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattına binerek Beyazıt-Kapalıçarşı durağında inerek Süleymaniye Camii'ne ulaşabilirsiniz.

           t1


  • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız  Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Zeytinburnu durağında inerek Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapınız. Tramvay ile Beyazıt-Kapalıçarşı durağında indiğinizde Süleymaniye Camii'ne ulaşabilirsiniz.

            m1aokt1


  • Taksim'den Yenikapı-Hacıosman metrosuna binerek Vezneciler durağında indiğinizde 2 dakikalık bir yürüyüş ile Süleymaniye Camii'ne ulaşabilirsiniz.

            m2            

Süleymaniye Camii İletişim Bilgileri

Profesör Sıddık Sami Onar Caddesi No:1 Fatih/İstanbul

Süleymaniye Camii Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500
1708746241