Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi Nerede, Nasıl Gidilir

Darıca Farul Yalçın Hayvanat Bahçesi

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi Kocaeli'nin Darıca İlçesinde bulunmaktadır. İstanbul dışında olmasına rağmen İstanbul'dan kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

  • Kadıköy'den 130Ş ya da 130A numaralı otobüse binerek İçmeler Köprüsü durağında inerek buradan 17B numaralı otobüse binerek Hasan Tahsin Caddesi durağında indiğinizde 10 dakikalık bir yürüyüş ile Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Üsküdar'dan 16A, 11T, 320A, 16U, 18U, 16F numaralı otobüslerden birine binerek Uzunçayır'da indikten sonra 130Ş veya 130A'ya aktarma yaparak İçmeler Köprüsü durağında inerek buradan 17B numaralı otobüse binerek Hasan Tahsin Caddesi durağında indiğinizde 10 dakikalık bir yürüyüş ile Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Ümraniye'den 10 veya 19D numaralı otobüse binerek Bostancı Sanayii durağında ininiz. Buradan Tuzla yönüne doğru Bostancı Köprüsü'nün altındaki duraktan 130Ş veya 130A'ya binerek İçmeler Köprüsü durağında inerek buradan 17B numaralı otobüse binerek Hasan Tahsin Caddesi durağında indiğinizde 10 dakikalık bir yürüyüş ile Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla taraflarından geliyorsanız E-5 üzerindeki herhangi bir otobüs durağından 130Ş, 500T veya 130A'ya binerek İçmeler Köprüsü durağında inerek buradan 17B numaralı otobüse binerek Hasan Tahsin Caddesi durağında indiğinizde 10 dakikalık bir yürüyüş ile Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi'ne ulaşabilirsiniz.

Avrupa yakasından gelenler için

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler, Mecidiyeköy, Şişli taraflarından geliyorsanız herhangi bir metrobüs istasyonundan Metrobüs ile Uzunçayır'da ininiz. Buradan Kartal yönü çıkışından çıkarak önünüzdeki otobüs durağından 130Ş veya 130A'ya binerek İçmeler Köprüsü durağında inerek buradan 17B numaralı otobüse binerek Hasan Tahsin Caddesi durağında indiğinizde 10 dakikalık bir yürüyüş ile Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Merter'de inerek Metrobüse aktarma yapınız. Metrobüs ile Uzunçayır'da ininiz. Buradan Kartal yönü çıkışından çıkarak önünüzdeki otobüs durağından 130Ş veya 130A'ya binerek İçmeler Köprüsü durağındai nerek buradan 17B numaralı otobüse binerek Hasan Tahsin Caddesi durağında indiğinizde 10 dakikalık bir yürüyüş ile Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Zeytinburnu'nda inerek Metrobüse aktarma yapınız. Metrobüs ile Uzunçayır'da ininiz. Buradan Kartal yönü çıkışından çıkarak önünüzdeki otobüs durağından 130Ş veya 130A'ya binerek İçmeler Köprüsü durağında inerek buradan 17B numaralı otobüse binerek Hasan Tahsin Caddesi durağında indiğinizde 10 dakikalık bir yürüyüş ile Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Taksim'den 129T ya da 202 numaralı otobüse binerek Kozyatağı Metro durağında ininiz. Buradan 130Ş500T veya 130A'ya binerek İçmeler Köprüsü durağında inerek buradan 17B numaralı otobüse binerek Hasan Tahsin Caddesi durağında indiğinizde 10 dakikalık bir yürüyüş ile Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi'ne ulaşabilirsiniz.

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi Hakkında

Çok sayıda hayvan ve bitki türünü barındıran Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi'nde gergedan, zürafa, aslan, kaplan, jaguar gibi hayvan cinsleri oldukça ilgi görmektedir. 

Ziyaret Saatleri

09:30-18:00

Bilet Fiyatları

-Yetişkin 40 TL, Öğrenci 30 TL

-3 yaş ve altı bebekler ücretsiz 

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi İletişim Bilgileri

Tuzla Caddesi No:297 Darıca/Kocaeli

0 262 653 66 66

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500
Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi konumuna gitmek çok kolay. Tarifimizle Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi zaman kaybetmeden ulaşırsın. Ayrıca Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi konumuna giden otobüslerin güncel saatlerini öğrenebilirsin. Bu otobüslerin anlık olarak nerede olduğunu öğrenmek istiyorsan Otobüs Nerede bölümünü kullanabilirsin. Akbilinde bakiyen kalmadıysa ve çevrende akbil dolumu yapacak nokta arıyorsan Akbil Dolum Noktaları kısmından yakınındaki akbil dolum noktalarını bulabilirsin.

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi giden otobüslerin saatleri

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat ve Botanik Bahçesi ile ilgili yazılar

1566547016