BUL

İstanbul Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir

İstanbul Arkeoloji Müzesi

İstanbul Arkeoloji Müzesi İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunmaktadır.

Anadolu yakasından gelecekler için;

  • Kadıköy'den Eminönü yönüne giden vapurlarla karşıya geçtikten sonra iskelenin karşısında bulunan Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Gülhane durağında inerek İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne ulaşabilrsiniz.

           vapur arrowt1


  • Üsküdar'dan Marmarayı kullanarak Sirkeci durağından indikten sonra tren istasyonunun karşısında bulunan Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Gülhane durağında inerek İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne ulaşabilrsiniz.

           marmarayarrowt1


  • Kartal, Pendik, Maltepe taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Kartal metrosuyla Ayrılıkçeşme istasyonunda indikten sonra Marmaraya aktarma yapıp Marmaray ile Sirkeci durağından indikten sonra tren istasyonunun karşısında bulunan Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Gülhane durağında inerek İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne ulaşabilrsiniz.

           metrom4 arrowmarmarayarrowt1


  • Ümraniye'den Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Üsküdar inip Marmaray'a aktarma yapınız. Marmaray ile Sirkeci durağında indikten sonra tren istasyonunun karşısında bulunan Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Gülhane durağında inerek İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           metrom4 arrowmarmarayarrowt1

Avrupa Yakasından gelecekler için

  • Büyükçekmece, Esenyurt, Avcılar ,Başakşehir, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız Metrobüs ile Cevizlibağ durağında indikten sonra Kabataş yönüne giden  Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Gülhane durağında inerek İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

            metrobus arrowt1


  • Güngören, Bağcılar taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Gülhane durağında inerek İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

            t1


  • Bayrampaşa, Esenler tarafından geliyorsanız Yenikapı-Havalimanı metrosuna binerek Zeytinburnu durağında inerek Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapınız. Tramvay ile Gülhane durağında inerek İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

             metrom1a arrowt1


  • Taksim'den İstiklal Caddesinin sonundaki Tünel ile Karaköy'e indikten sonra hemen karşınızda bulunan bulunan Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Gülhane durağında inerek İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne ulaşabilirsiniz. 

           t1

İstanbul Arkeoloji Müzesi İletişim Bilgileri

Alemdar Caddesi, Osman Hamdi Bey Yokuşu Fatih/İstanbul

0 212 520 74 40

İstanbul Arkeoloji Müzesi Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Tarif Yorumları

Melek 24/01/2022
Merhaba Taksim'den en hızlı şekilde nasıl gelebilirim?
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar; Taksim'den fenikülere binerek Kabataş'ta ininiz. Kabataş'tan Kabataş-Bağcılar tramvayına binerek Gülhane durağında indiğinizde İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

Can Hakkı Yazar 01/09/2021
Abi büyükçekmeceden tarif vermişssin iyi güzel de ne kadar sürer
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar; Büyükçekmece metrobüsten Cevizlibağ 45 dakika sürer. Cevizlibağ'dan tramvay ile Gülhane durağı da yaklaşık olarak 25 dakika sürer. Yani yolculuğunu ortalama 70 dakika sürecektir.

Şemsi Yıkılmaz 14/07/2021
Bu müzeye öğrencilerimi getirmek istiyorum. Tarif çok detaylı gerçekten ama biz Çağlayan tarafındayız nasıl en hızlı gelinir?
Orayanasılgiderim.com
Şemsi Bey Merhaba; Çağlayan'dan Mecidiyeköy'e gelerek Taksim metrosu'na aktarma yapınız. Taksim metrosuyla taksim'de ininiz.Buradan Feniküler'e binerek Kabataş'a ininiz.Kabataş'tan tramvaya binerek Gülhane durağında inerek İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

Sabriye Salkım 14/07/2021
Kızımın müzeler ile ilgili bir araştırma ödevi vardi. Biz de İstanbul Arkeoloji müzesini tercih ettik. Arabam arızalandığı için Üsküdar'dan Marmarayla karşıya geçtik. Tabi yol tarifiniz de bize çok yardımcı oldu. Emeğinize sağlık.

aleyna 29/10/2020
merhaba ben kagithaneden buraya nasil gelebilirim? yardimci olursaniz cok sevinirim☺️
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar; Kağıthane'den 62 numaralı otobüse binerek Kabataş'ta ininiz. Kabataş'tan Kabataş-Bağcılar tramvayına binerek Gülhane durağında indiğinizde İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.
1675149427