BUL

Topkapı Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir

Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunmaktadır.

Anadolu yakasından gelecekler için;

  • Kadıköy'den Eminönü yönüne giden vapurlarla karşıya geçtikten sonra iskelenin karşısında bulunan Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayı'na ulaşabilrsiniz.

            vapur arrowt1


  • Üsküdar'dan Marmarayı kullanarak Sirkeci durağından indikten sonra tren istasyonunun karşısında bulunan Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayı'na ulaşabilrsiniz.

           marmarayarrowt1


  • Kartal, Pendik, Maltepe taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Kartal metrosuyla Ayrılıkçeşme istasyonunda indikten sonra Marmaraya aktarma yapıp Marmaray ile Sirkeci durağından indikten sonra tren istasyonunun karşısında bulunan Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayı'na ulaşabilrsiniz.

           metrom4 arrowmarmarayarrowt1


  • Ümraniye'den Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Üsküdar'da ininiz. Buradan Marmaray'a aktarma yaparak Sirkeci durağında indikten sonra tren istasyonunun karşısında bulunan Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında indiğinizde Topkapı Sarayı'na ulaşabilirsiniz.

          metrom4 arrowmarmarayarrowt1

Avrupa Yakasından gelecekler için

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız Metrobüs ile Cevizlibağ durağında indikten sonra Kabataş yönüne giden  Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayı'na ulaşabilrsiniz.

            metrobus arrowt1


  • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız Yenikapı-Havalimanı metrosuna binerek Zeytinburnu durağında inerek Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapınız. Tramvayın Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayı'na ulaşabilirsiniz.

           metrom1a arrowt1


  • Güngören,Bağcılar taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayı'na ulaşabilrsiniz.

            t1


  • Taksim'den İstiklal Caddesinin sonundaki Tünel ile Karaköy'e indikten sonra hemen karşınızda bulunan  Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayına ulaşabilrsiniz.

            t1

Topkapı Sarayı İletişim Bilgileri

Sultanahmet,Fatih / İstanbul

0 212 512 04 80

Topkapı Sarayı Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Tarif Yorumları

Merve Çokşen 20/12/2023
Mahmutbey metro civarından Topkapı’ya nasıl gidebilirim
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar; Mahmutbey'den Kirazlı-Kayaşehir Metrosuna binerek Kirazlı'da inerek Kirazlı-Yenikapı Metrosuna aktarma yapınız. Bu metrodan Bağcılar Meydan durağında inerek Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapınız. Tramvayın Sultanahmet durağında indiğinizde Topkapı Sarayı'na ulaşabilirsiniz.

User 30/10/2021
Yenibosnadan Topkapı sarayına nasıl giderim
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar; Metrobüs ile Cevizlibağ durağında indikten sonra Kabataş yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayı'na ulaşabilrsiniz.

Gizem Yaşar 01/09/2021
Sultanbeyli'den Topkapı Sarayı'na nasıl gidebilirim? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar; Sultanbeyli'den 522ST numaralı otobüse binerek son durak olan Mecidiyeköy'de ininiz. Buradan Hacıosman-Yenikapı metrosuna binerek Vezneciler durağında ininiz. Veznecilerden yürüyerek Kabataş-Bağcılar tramvayına ulaşınız. Tramvay ile Sultanahmet durağında indiğinizde Topkapı Sarayı'na ulaşabilirsiniz.

bengühan özkul 01/09/2021
beylikdüzünden Topkapı sarayına nasıl gidebilirim
Orayanasılgiderim.com
Beylikdüzü'nden Metrobüs ile Cevizlibağ durağında indikten sonra Kabataş yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayı'na ulaşabilrsiniz.

Ali Rıza Binsayar 14/07/2021
Hayatımda gördüğüm en güzel saray. Zaten fazla saray da gördüm sayılmaz ama burası çok iyi yani gidin mutlaka. :)) Ulaşımı da kolay, ben bir defa taksiyle Sultanahmet'e gelip sonra yürümüştüm ama internetten araştırırken bu siteden toplu taşımayla da gelinebileceğini gördüm. Eşimle çocuklarla gezdik, size de sağolun tariften dolayı.
1718497733