Ortalama Ulaşım Maliyeti

Tam: 8 ₺ / İndirimli: 6 ₺

Populer Ulaşım Aracı

Tramvay

En Son Alınan Tarif

2 saat önce

Bugünkü Hava Durumu

13ºC / 23ºC

Ziyaret Edilme Yoğunluğu

6 Kişi/Gün

En Yakın Dolum Noktası

Akbil Dolum Bayii

Topkapı Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir

Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunmaktadır.

Anadolu yakasından gelecekler için;

  • Kadıköy'den Eminönü yönüne giden vapurlarla karşıya geçtikten sonra iskelenin karşısında bulunan Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayı'na ulaşabilrsiniz.

            vapur arrowt1


  • Üsküdar'dan Marmarayı kullanarak Sirkeci durağından indikten sonra tren istasyonunun karşısında bulunan Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayı'na ulaşabilrsiniz.

           marmarayarrowt1


  • Kartal, Pendik, Maltepe taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Kartal metrosuyla Ayrılıkçeşme istasyonunda indikten sonra Marmaraya aktarma yapıp Marmaray ile Sirkeci durağından indikten sonra tren istasyonunun karşısında bulunan Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayı'na ulaşabilrsiniz.

           metrom4 arrowmarmarayarrowt1


  • Ümraniye'den Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Üsküdar'da ininiz. Buradan Marmaray'a aktarma yaparak Sirkeci durağında indikten sonra tren istasyonunun karşısında bulunan Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında indiğinizde Topkapı Sarayı'na ulaşabilirsiniz.

          metrom4 arrowmarmarayarrowt1

Avrupa Yakasından gelecekler için

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız Metrobüs ile Cevizlibağ durağında indikten sonra Kabataş yönüne giden  Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayı'na ulaşabilrsiniz.

            metrobus arrowt1


  • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız Yenikapı-Havalimanı metrosuna binerek Zeytinburnu durağında inerek Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapınız. Tramvayın Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayı'na ulaşabilirsiniz.

           metrom1a arrowt1


  • Güngören,Bağcılar taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayı'na ulaşabilrsiniz.

            t1


  • Taksim'den İstiklal Caddesinin sonundaki Tünel ile Karaköy'e indikten sonra hemen karşınızda bulunan  Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayına ulaşabilrsiniz.

            t1

Topkapı Sarayı Hakkında

Topkapı Sarayı Ziyaret Saatleri

-Kış sezonu (30 Ekim-15 Nisan arası) 09:00-16:45

-Yaz sezonu (15 Nisan-30 Ekim arası) 09:00-18:45

Topkapı Sarayı Giriş Ücretleri 

Harem bölümü hariç Müze Kart geçerlidir. Normal bilet fiyat Harem Bölümü hariç 72 TL Harem Bölümü için ayrıca 42 TL ödenerek bilet alınması gereklidir. 

18 yaş altı ve 65 yaş üstü girişler ücretsizdir.

Topkapı Sarayı İletişim Bilgileri

Sultanahmet,Fatih / İstanbul

0 212 512 04 80

Topkapı Sarayı Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Tarif Yorumları

bengühan özkul 17/11/2017
beylikdüzünden Topkapı sarayına nasıl gidebilirim
Orayanasılgiderim.com
Beylikdüzü'nden Metrobüs ile Cevizlibağ durağında indikten sonra Kabataş yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Topkapı Sarayı'na ulaşabilrsiniz.

Gizem Yaşar 01/09/2017
Sultanbeyli'den Topkapı Sarayı'na nasıl gidebilirim? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar; Sultanbeyli'den 522ST numaralı otobüse binerek son durak olan Mecidiyeköy'de ininiz. Buradan Hacıosman-Yenikapı metrosuna binerek Vezneciler durağında ininiz. Veznecilerden yürüyerek Kabataş-Bağcılar tramvayına ulaşınız. Tramvay ile Sultanahmet durağında indiğinizde Topkapı Sarayı'na ulaşabilirsiniz.

Ali Rıza Binsayar 06/12/2016
Hayatımda gördüğüm en güzel saray. Zaten fazla saray da gördüm sayılmaz ama burası çok iyi yani gidin mutlaka. :)) Ulaşımı da kolay, ben bir defa taksiyle Sultanahmet'e gelip sonra yürümüştüm ama internetten araştırırken bu siteden toplu taşımayla da gelinebileceğini gördüm. Eşimle çocuklarla gezdik, size de sağolun tariften dolayı.
1603698318