Miniatürk Nerede, Nasıl Gidilir

Miniatürk

Miniatürk İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde Haliç kıyısında bulunmaktadır.

Anadolu yakasından gelenler için

  • Kadıköy'den Kadıköy-Eminönü vapuruyla Eminönü'ne geçtikten sonra meşhur balıkçıların oradaki otobüs duraklarından 47, 47E, 47N, 47Ç numaralı otobüslerden herhangi birine binerek Miniatürk durağında indiğinizde Miniatürk'e ulaşabilirsiniz.

           vapurok47/47E/47N/47Ç


  • Üsküdar'dan Üsküdar-Eminönü vapuruyla Eminönü'ne geçtikten sonra meşhur balıkçıların oradaki otobüs duraklarından 47, 47E, 47N, 47Ç numaralı otobüslerden herhangi birine binerek Miniatürk durağında indiğinizde Miniatürk'e ulaşabilirsiniz.

           vapurok47/47E/47N/47Ç


  • Ümraniye'den Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Altunizade durağında inip  metrobüse aktarma yapınız. Metrobüs ile Halıcıoğlu durağında inerek altgeçitten sağ tarafa döndüğünüzde karşınızdaki Halıcıoğlu-8 otobüs durağından 41ST'ye binerek Miniatürk durağında inerek Miniatürk'e ulaşabilirsiniz.

           m5okmetrobusok41ST


  • Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla taraflarından geliyorsanız 500T'ye binerek Halıcıoğlu-6 durağında indikten sonra biraz aşağıya doğru yürüyüp Halıcıoğlu-8 otobüs durağından 41ST'ye binerek Miniatürk durağında indiğinizde Miniatürk'e ulaşabilirsiniz.

           500Tok41ST

Avrupa yakasından gelenler için

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir Metrobüs istasyonundan metrobüs ile Halıcıoğlu durağında indikten sonra alt geçitten sağ taraftan devam ederek karşınızdaki otobüs durağınıdan biraz daha aşağıya doğru yürüyerek Halıcıoğlu-8 otobüs durağından 41ST numaralı otobüse binerek Miniatürk durağında indiğinizde Miniatürk'e ulaşabilirsiniz.

           metrobusok41ST


  • Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Zeytinburnu istasyonunda inerek Metrobüs'e aktarma yapınız. Metrobüs ile Halıcıoğlu durağında indikten sonra alt geçitten sağ taraftan devam ederek karşınızdaki otobüs durağından biraz daha aşağıya doğru yürüyerek Halıcıoğlu-8 otobüs durağından 41ST numaralı otobüse binerek Miniatürk durağında inerek Miniatürk'e ulaşabilirsiniz.

           t1okmetrobusok41ST


  • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız M1 Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Merter istasyonunda inip Metrobüs'e aktarma yapınız. Metrobüs ile Halıcıoğlu durağında indikten sonra alt geçitten sağ taraftan devam ederek karşınızdaki otobüs durağından biraz daha aşağıya doğru yürüyerek Halıcıoğlu-8 otobüs durağından 41ST numaralı otobüs binerek Miniatürk durağında inerek Miniatürk'e ulaşabilirsiniz.

           m1aokmetrobusok41ST


  • Taksim'den 36T numaralı otobüse binerek Miniatürk durağında indiğinizde Miniatürk'e ulaşabilirsiniz.

          36T

Miniatürk Hakkında

Anadolu'nun ve yakın coğrafyanın en önemli yapılarının maketlerinin sergilendiği Miniatürk tarih ve mimari meraklılarını bekliyor.

Miniatürk Ziyaret Saatleri

- Hergün 09:00-19:00

Miniatürk Giriş Ücretleri

- Yetişkin 20 TL, Öğrenci 10 TL

Miniatürk İletişim Bilgileri

İmrahor Caddesi, Sütlüce Beyoğlu/İstanbul

0 212 222 28 82

Miniatürk Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Tarif Yorumları

Sultan Yılmaz 01/09/2021
Açık hava müzesi tadında olan yerleri çok seviyorum. Maketler de bir hayli hoşuma gidiyor. Umarım hayalimdeki kadar güzeldir burası. Kadıköy'den gidicem. En kolay ulaşım burası gibi duruyor.

Hatice Çoban 14/07/2021
Heryeri yazmissiniz ama Sultanbeyli yok Sultanbeyli'den nasil gidebilirim?
Orayanasılgiderim.com
Hatice Hanım; Sultanbeyli Merkez'den 14KS ile Kozyatağı metroya geldikten sonra Kartal, Maltepe, Pendik Tuzla için verdiğimiz tariften devam ederek Miniatürk'e ulaşabilirsiniz

Kaan Okatan 14/07/2021
Umraniye gibi buraya cok ters olan bi yerden kolayca bulduk miniaturk u vaktimiz yolda degil miniaturkun icinde gecti rahat rahat tesekkurler.

Deniz Demirce 14/07/2021
Bu kadar kapsamlı bir tarif ile elimizle koymuş gibi buluruz. Maltepe'den gelicem çok sık karşıya geçmiyorum bu tarif ilaç gibi oldu teşekkürler 5 yıldızı hakediyorsunuz.

Hüseyin Karapınar 14/07/2021
Anadolu yakasından çıktıım yola gelirken sitedeki tarifi takip edip otobüsle ulaştım yazın gelinir diyorlardı ama kışın gezdik güzeldi

Çağlar Ersöz 15/07/2020
Çekmeköy'den yazmamışssınız.
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar; Çekmeköy'den Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Altunizade durağında inip metrobüse aktarma yapınız. Metrobüs ile Halıcıoğlu durağında inerek altgeçitten sağ tarafa döndüğünüzde karşınızdaki Halıcıoğlu-8 otobüs durağından 41ST'ye binerek Miniatürk durağında inerek Miniatürk'e ulaşabilirsiniz.

Özlem Batu 14/07/2020
Burası tek kelimeyle harika bir yer. Çoktandır burayı gezmek istiyorduk. İşler yüzünden bir türlü fırsat bulamadık derken, haftasonu kendimizi burada bulduk. Üstelik ulaşımı da çok kolay. Ya da sizin kolay tarifinizden faydalanınca bana da öyle gelmiş olabilir :) Emeğinze sağlık.
1656577900