Rahmi Koç Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir

Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde Hasköy semtinde Haliç kıyısında bulunmaktadır.

Anadolu yakasından gelenler için

  • Kadıköy'den Kadıköy-Eminönü vapuruyla Eminönü'ne geçtikten sonra meşhur balıkçıların oradaki otobüs duraklarından 47, 47E, 47N, 47Ç numaralı otobüslerden herhangi birine binerek  Kırmızı Minare durağında indiğinizde Rahmi Koç Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Üsküdar'dan Üsküdar-Eminönü vapuruyla Eminönü'ne geçtikten sonra meşhur balıkçıların oradaki otobüs duraklarından 47, 47E, 47N, 47Ç numaralı otobüslerden herhangi birine binerek Kırmızı Minare durağında indiğinizde Rahmi Koç Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Ümraniye'den Üsküdar-Ümraniye metrosuna binerek Altunizade durağında  inip metrobüse aktarma yapınız. Metrobüs ile Halıcıoğlu durağında inerek altgeçitten sol tarafa döndüğünüzde aşağıya doğru inen yolu takip ederek 5 dakikalık bir yürüyüş ile Rahmi Koç Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla taraflarından geliyorsanız 500T'ye binerek Halıcıoğlu-6 durağında indikten sonra Haliç Köprüsü'nün altında geçerek aşağıya doğru devam ettiğinizde 5 dakikalık bi yürüyüş ile Rahmi Koç Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

Avrupa yakasından gelenler için

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir Metrobüs istasyonundan metrobüs ile Halıcıoğlu durağında indikten sonra alt geçitten sol taraftan devam ederek aşağıya doğru inen yolu takip ettiğinizde 5 dakikalık bir yürüyüş ile Rahmi Koç Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Zeytinburnu istasyonunda inerek Metrobüs'e aktarma yapınız. Metrobüs ile Halıcıoğlu durağında indikten sonra alt geçitten sol taraftan devam ederek aşağıya doğru inen yolu takip ettiğinizde 5 dakikalık bir yürüyüş ile Rahmi Koç Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız M1 Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Merter istasyonunda inip Metrobüs'e aktarma yapınız. Metrobüs ile Halıcıoğlu durağında indikten sonra alt geçitten sol taraftan devam ederek aşağıya doğru inen yolu takip ettiğinizde 5 dakikalık bir yürüyüş ile Rahmi Koç Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Taksim'den 36T, 54HT, 54HŞ numaralı otobüse binerek Kırmızı Minare durağında indiğinizde Rahmi Koç Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

Rahmi Koç Müzesi Hakkında

Türkiye'nin sanayi, ulaşım, endüstri ve iletişim tarihindeki gelişmeleri yansıtan İstanbul Rahmi Koç Müzesi, sizi adeta zamanda bir yolculuğa çıkaracak.

Rahmi Koç Müzesi Ziyaret Saatleri

Salı – Cuma Günleri
09:30 - 17:00

Cumartesi – Pazar ve Bayram Günleri
09:30-18:00 (1 Ekim - 31 Mart)
09:30-19:00 (1 Nisan - 30 Eylül)

Müze Pazartesi günleri kapalıdır.

Rahmi Koç Müzesi Giriş Ücretleri

Yetişkin: 18 tl

Öğrenci:  7 tl.

Rahmi Koç Müzesi İletişim Bilgileri

Hasköy Caddesi No:5 Hasköy, Beyoğlu/İstanbul

0 212 369 66 00

Rahmi Koç Müzesi Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Tarif Yorumları

Esen Yenerler 14/07/2021
Dedemin tutkusu olan klasik arabaları görmeye Rahmi Koç Müzesi'ne geldik. Arabam tamirde olduğu için ulaşım sağlayacağımız aracın yol tarifine buradan ulaştım. Emeğinize sağlık.

Gözde tütüncü 12/05/2019
Harika , çok kolau geldik tüm ekibin eline sağlık bu hizmet için
1656577315