Ortalama Ulaşım Maliyeti

Tam: ₺ / İndirimli: ₺

Populer Ulaşım Aracı

En Son Alınan Tarif

1 gün önce

Bugünkü Hava Durumu

21ºC / 31ºC

Ziyaret Edilme Yoğunluğu

3 Kişi/Gün

En Yakın Dolum Noktası

Akbil Dolum Bayii

Salacak Merdivenleri Nerede, Nasıl Gidilir

Salacak Merdivenleri

Salacak Merdivenleri İstanbul'un Üsküdar ilçesinde olup Kız Kulesi'nin tam karşısında bulunmaktadır.

Anadolu yakasından gelenler için

  • En hızlı yol tüm ilçelerden E-5 karayoluna çıkarak Gebze-Harem minibüsüne binerek Salacak Merdivenleri'ne ulaşabilirsiniz.
  • Kadıköy Rıhtımdan kalkan 12 numaralı otobüs ile Kız Kulesi durağında inerek Salacak Merdivenleri'ne ulaşabilirsiniz.
  • Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla taraflarından geliyorsanız E-5 istikametinde devam eden Gebze-Harem minibüsleriyle Kız Kulesine ulaşabilirsiniz.Alternatif olarak E-5 istikametinde ilerleyen 16A, 16F, 16U otobüs hatlarından herhangi birine binip Kız Kulesi durağında inerek Salacak Merdivenleri'ne ulaşabilirsiniz.
  • Ümraniye'den Üsküdar-Ümraniye metrosuna binerek Üsküdar'da ininiz. Buradan otobüs duraklarından 16A, 16F, 18Ü, 16U, 320A numaralı otobüslerden birine binerek Kız Kulesi durağında inerek Salacak Merdivenleri'ne ulaşabilirsiniz.
  • Sancaktepe,  Samandıra taraflarından 320A,  Ataşehir tarafından ise 320A ya da 16M'ye binerek Kız Kulesi durağında inerek Salacak Merdivenleri'ne ulaşabilirsiniz. 

Avrupa yakasıdan gelenler için

  • Büyükçekmece, AvcılarKüçükçekmeceEsenyurt, Güngören, Bağcılar, Esenler, Mecidiyeköy taraflarından geliyorsanız herhangi bir Metrobüs istasyonundan Söğütlüçeşme yönüne giden metrobüse bindikten sonra Uzunçayır'da inip Akasya Acıbadem AVM 'nin olduğu taraftan çıktıktan sonra 320A, 16M, 16A, 16U, 16F numaralı otobüs hatlarından herhangi birine binerek Kız Kulesi durağında indiğinizde Salacak Merdivenleri'ne ulaşabilirsiniz.
  • Bakırköy, Zeytinburnu, taraflarından geliyorsanız Marmaray ile Üsküdar'a gelip yürüme mesafesiyle Salacak Merdivenleri'ne ulaşabilrsiniz.
  • Eminönü, Karaköy, Sirkeci taraflarından ise Sirkeci-Harem arabalı vapurunu kullanarak Salacak Merdivenleri'ne ulaşabilirsiniz.

Salacak Merdivenleri İletişim Bilgileri

Harem Sahil Yolu Salacak, Üsküdar/İstanbul

 

Salacak Merdivenleri Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Tarif Yorumları

Kerime Yıldırım 01/03/2017
Okuldan arkadaşlarla Kız Kulesine gitmeye karar verdik. ama Üsküdar'da gidene kadar burada Salacak merdivenlernin olduğuna dair bir bilgim yoktu. Kız kulesine gitmektense onu uzaktan izlemek çok daha cazip geldi. Herkes boş vaktini burada değerlendirebilir...

Ali Rıza Pekdemir 24/11/2016
Salacak'a ulaşmak çok kolay. Hem Anadolu hem de Avrupa yakasından kolayca gelebilirsiniz ama ben genelde motorlarla Üsküdar'a geçip oradan yürüyorum. Geçenlerde Sirkeci tarafındaydım ilk defa Marmarayı denedim o da çok rahat oldu.
1597212960