BUL

Kız Kulesi Nerede, Nasıl Gidilir

Kız Kulesi

Kız Kulesi İstanbul'un Üsküdar ilçesinde bulunmaktadır.

Anadolu yakasından gelenler için

  • Kadıköy'den 12A numaralı otobüse binerek Doğancılar durağında ininiz. Buradan 2 dakikalık bir yürüyüş ile Kız Kulesi'ne ulaşabilirsiniz.

           12Aokmetrobusokwalking


  • Ümraniye'den Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Üsküdar'da ininiz. Buradan 5 dakikalık bir yürüyüş ile Kız Kulesi'ne ulaşabilirsiniz.

            m5okwalking


  • Kartal, Maltepe,Pendik taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Tavşantepe metrosuna binerek Ayrılıkçesmesi'nde inerek Marmaray'a aktarma yapınız. Marmaray ile Üsküdar'da ininiz. Buradan 5 dakikalık bir yürüyüş ile Kız Kulesi'ne ulaşabilirsiniz.

            m4okmarmarayokwalking


  • Gebze, Tuzla taraflarından geliyorsanız Marmaray'a binerek Üsküdar'da ininiz. Buradan 5 dakikalık bir yürüyüş ile Kız Kulesi'ne ulaşabilirsiniz.

            marmarayokwalking

Avrupa yakasından gelenler için

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Esenyurt, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir metrobüs istasyonundan Metrobüse binerek Altunizade durağında ininiz. Üsküdar-Çekmeköy metrosuna aktarma yapınız. Metronun Üsküdar durağında ininiz. Buradan 5 dakikalık bir yürüyüş ile Kız Kulesi'ne ulaşabilirsiniz.

           metrobusokm5okwalking


  • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız Yenikapı-Havalimanı metrosuna binerek Yenikapı'da inerek Marmaray'a aktarma yapınız. Marmaray ile Üsküdar'da ininiz. Buradan 5 dakikalık bir yürüyüş ile Kız Kulesi'ne ulaşabilirsiniz.

            m1aokmarmarayokwalking


  • Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvayına binerek Zeytinburnu durağında inerek Metrobüse aktarma yapınız. Metrobüs ile Altunizade durağında inerek Üsküdar-Çekmeköy metrosuna aktarma yapınız. Metronun Üsküdar durağında ininiz. Buradan 5 dakikalık bir yürüyüş ile Kız Kulesi'ne ulaşabilirsiniz.

t1okmetrobusokm5okwalking


  • Taksim'den Hacıosman-Yenikapı metrosuna binerek Yenikapı'da inip Marmaray'a aktarma yapınız. Marmaray ile Üsküdar'da ininiz. Buradan 5 dakikalık bir yürüyüş ile Kız Kulesi'ne ulaşabilirsiniz. 

            m2okmarmarayokwalking

Kız Kulesi İletişim Bilgileri

Üsküdar Salacak Mevkii Üsküdar/İstanbul

0 216 342 47 47

Kız Kulesi Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Tarif Yorumları

bahar 18/01/2022
söğütlüçeşme tren istasyonundan kız kulesine nasıl giderim
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar; Söğütlüçeşme Tren İstasyonu'ndan Marmaray'a binerek Üsküdar indikten sonra 5 dakikalık bir yürüyüş ile Kız Kulesi'ne ulaşabilirsiniz.

Er 31/07/2021
Merhaba Silivriden Nakkaştepeye geçmeyi düşünüyoruz sonrs kız kulesine ve otağtepe parkına gitmek istiyoruz buralara kısa yoldan gidiş tarif edermisiniz
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar; Silivri'den Beylikdüzü'ne geldikten sonra metrobüse binerek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü durağında ininiz. Buradan yolun karşısına geçerek köprünün altındaki otobüs durağından 15F ya da 14M numaralı otobüse binerek Nakkaştepe durağında indiğinizde Nakkaştepe Millet Bahçesi'ne ulaşabilirsiniz. Nakkaştepe'den sonra yine 14M'ye binerek Otağtepe'ye ulaşabilirsiniz. Otağtepe'de ki geziniz bittikten sonra 15M numaralı otobüse binerek Üsküdar son durakta inip Kız Kulesi'ne yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Emel Gerçek 14/07/2021
Cevizli'den Kız Kulesi'ne en yakın nereden ulaşım sağlayabilirim?
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar; Cevizli E-5'ten Gebze-Harem minibüslerine binerek Kız Kulesi'ne ulaşabilirsiniz.

Merve 14/07/2021
Beylerbeyi Sarayı'nı ziyaretten sonra kız Kulesinr yaya olarak nasıl gidebilirim?
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar; Beylerbeyi Sarayı'ndan Kız Kulesi'ne yaya olarak gidemezsiniz. Bu yüzden Beylerbeyi Sarayı önünden 15, 15C, 15H, 15K, 15KÇ, 15M, 15P, 15R, 15S, 15U, 15Y, 15ŞN numaralı otobüslerden birine binerek Üsküdar son durakta ininiz. Buradan 5 dakikalık bir yürüyüş ile Kız Kulesi'ne ulaşabilirsiniz.

Ersoy 05/06/2019
Şirinevler den üsküdar kız kulesine nasil gidebilirim nasil geri dönebilirim
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar; Şirinevlerden metrobüse binerek Altunizade durağında ininiz. Buradan Üsküdar-Çekmeköy metrosuna aktarma yaparak Üsküdar'da ininiz. Üsküdar'dan 5 dakikalık bir yürüyüş ile Kız Kulesi'ne ulaşabilirsiniz.
1664887687