BUL

Çamlıca Tepesi Nerede, Nasıl Gidilir

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi İstanbul Üsküdar'da bulunmaktadır. Çamlıca Tepesi'ne kadar çıkan toplu taşıma olmadığından Turistik Çamlıca Tesisleri otobüs durağından yürüyerek ya da taksi ile tepeye ulaşabilirsiniz.

Anadolu yakasından gelenler için

  • Kadıköy Rıhtım'dan 1313B, 14, 14D, 14F, 14K, 14R numaralı otobüslerden birine binerek Çamlıca Şehit Onur E. durağında indikten sonra bir üst sokağa geçiniz. Burada Turistik Çamlıca Tesisleri tabelasının bulunduğu yerden 15 dakikalık yürüyüş ile ya da taksiye binerek Çamlıca Tepesi'ne ulaşabillirsiniz.
  • Üsküdar'dan 11A, 11D, 11G, 11K, 11L, 11P, 11SA, 11ST, 320, , , 9ÜD, numaralı otobüslerden herhangi birine binerek Çamlıca Şehit Onur E. durağında indikten sonra bir üst sokağa geçiniz. Burada Turistik Çamlıca Tesisleri tabelasının bulunduğu yerden 15 dakikalık yürüyüş ile ya da taksiye binerek Çamlıca Tepesi'ne ulaşabillirsiniz.
  • Ümraniye'den 13, , 9ÜD, , 320, 522 numaralı otobüslerden birine binerek Turistik Çamlıca Tesisi durağında ininiz. Burada Turistik Çamlıca Tesisleri tabelasının bulunduğu yerden 15 dakikalık yürüyüş ile ya da taksiye binerek Çamlıca Tepesi'ne ulaşabillirsiniz.
  • Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Kartal metrosuyla Kozyatağı'nda inerek otobüs duraklarının olduğu çıkıştan çıkınız. Buradan 129T'ye binerek Turistik Çamlıca Tesisi durağında ininiz. Burada Turistik Çamlıca Tesisleri tabelasının bulunduğu yerden 15 dakikalık yürüyüş ile ya da taksiye binerek Çamlıca Tepesi'ne ulaşabillirsiniz.

Avrupa yakasından gelenler için

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler, Mecidiyeköy taraflarından geliyorsanız herhangi bir metrobüs durağından 34AS ile Boğaziçi Köprüsü'nde indikten sonra paralelindeki otobüs durağından 129T ya da 522'ye binerek Çamlıca Şehit Onur E. durağında indikten sonra bir üst sokağa geçiniz. Burada Turistik Çamlıca Tesisleri tabelasının bulunduğu yerden 15 dakikalık yürüyüş ile ya da taksiye binerek Çamlıca Tepesi'ne ulaşabillirsiniz.
  • Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Zeytinburnu'nda inerek Metrobüse aktarma yapınız.34AS ile Boğaziçi Köprüsü'nde indikten sonra paralelindeki otobüs durağından 129T ya da 522'ye binerek Çamlıca Şehit Onur E. durağında indikten sonra bir üst sokağa geçiniz. Burada Turistik Çamlıca Tesisleri tabelasının bulunduğu yerden 15 dakikalık yürüyüş ile ya da taksiye binerek Çamlıca Tepesi'ne ulaşabillirsiniz.
  • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Merter'de inerek Metrobüse aktarma yapınız. 34AS ile Boğaziçi Köprüsü'nde indikten sonra paralelindeki otobüs durağından 129T ya da 522'ye binerek Çamlıca Şehit Onur E. durağında indikten sonra bir üst sokağa geçiniz. Burada Turistik Çamlıca Tesisleri tabelasının bulunduğu yerden 15 dakikalık yürüyüş ile ya da taksiye binerek Çamlıca Tepesi'ne ulaşabillirsiniz.
  • Taksim'den 129T'ye binerek Çamlıca Şehit Onur E. durağında indikten sonra bir üst sokağa geçiniz. Burada Turistik Çamlıca Tesisleri tabelasının bulunduğu yerden 15 dakikalık yürüyüş ile ya da taksiye binerek Çamlıca Tepesi'ne ulaşabillirsiniz.

Çamlıca Tepesi İletişim Bilgileri

Turistik Çamlıca Caddesi Üsküdar/İstanbul

444 1 034

Çamlıca Tepesi Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Tarif Yorumları

Nurşen İnce 01/09/2021
Üsküdar'daki Çamlıca tepesini hep duyuyordum. Geçtiğimiz kış yılbaşında arkadaşlarla orada buluşup, harika bir zaman geçirmiştik. Özel araçla gittiğimiz için yolun ne kadar karmaşık olduğunu bilemedik tabii. Bu sefer toplu taşıma araçlarını tercih edeceğiz. Esenler'den yazdığınız tarif oldukça kolay gözüküyor. Ulaşımdan sonra tekrar size yazacağım. Umarız göründüğü kadar kolay olur.

Emir Demirbilek 14/07/2021
Çamlıca Tepesi İstanbul'da manzara izlemek için en iyi yer bence. Daha önce buraya arabayla gelmiştim ama toplu taşımayla da gelebilmek çok iyi. En kısa zamanda tekrar gideceğim. Detaylı tarif için teşekkürler.

Mustafa Demirci 14/07/2021
Esenyurt'tan nasıl gidebiliriz?
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar;Esenyurt'tan Esenyurt-Avcılar minibüsleriyle Avcılar'a geldikten sonra sitede Avcılar için verdiğimiz tarifi kullanarak Çamlıca Tepesi'ne ulaşabilirsiniz.
1702172373